DE LA INIMĂ LA INIMĂ – TOȚI SUNTEM COPII

PROIECT  DE PARTENERIAT – VOLUNTARIAT

“DE LA INIMĂ LA INIMĂ – TOȚI SUNTEM COPII”

“NIMENI NU ESTE SINGUR PE LUME!” Semnificația SĂRBĂTORII CRĂCIUNULUI – confecționarea de podoabe pentru brad, donarea de alimente (dulciuri). Este prima activitate din cadrul parteneriatului care a avut loc în data de 06.12.2019 în cadul Grădiniței Nr. 1 Târgoviște.

Elevii Școlii Speciale însoțiți de profesor Stancu Ana-Maria au realizat împreună cu preșcolarii grădiniței podoabe pentru bradul de Crăciun. Fiecare dintre aceștia și-au realizat propria podoabă iar elevii i-au ajutat și pe preșcolari să finalizeze podoabele.

Activitatea a fost una încărcată de emoție pentru că elevii și preșcolarii au interpretat colinde.

La finalul activității fiecare grupă de preșolari însoțită de doamnele educatoare au dăruit din suflet elevilor dulciuri și fructe.